Aktualności

 

08 Czerwiec 2020

World Oceans Day - Chrońmy środowisko wodne dla dobra przyszłych pokoleń!

8 Czerwca obchodzimy World Oceans Day. Należy pamiętać, że bez wody życie na kuli ziemskiej nie miałoby racji bytu. Wszystkie istoty żyjące na Ziemi, zarówno zwierzęce, jak i roślinne, mają możliwość rozwijania się i ogólnego funkcjonowania dzięki właśnie wykorzystywaniu wody - jednego z głównych czynników zasilających ich organizmy.

CZYTAJ WIĘCEJ
02 Czerwiec 2020

Poradnik Wodniaka cz. 4 - Gospodarowanie wodami oraz podwyższona opłata za usługi wodne

Skoro mowa o opłatach i obowiązkach z tym związanych, nie sposób oddzielić powyższego od pozwolenia wodnoprawnego i obowiązku korzystania z wód na podstawie pozwolenia i w zgodzie z jego zapisami.

CZYTAJ WIĘCEJ
26 Maj 2020

Poradnik Wodniaka cz. 3 - Opłaty za usługi wodne.

Jak wspomniano w poprzednich artykułach, w prawie wodnym pojawiło się pojęcie usług wodnych i to właśnie te usługi powodują powstanie obowiązku ponoszenia opłat (opłat ustawowych jest więcej, jednak z uwagi na wysokość tych opłat oraz fakt, że są nowym narzędziem w polskim ustawodawstwie, skupimy się właśnie na tym rodzaju zobowiązań).

CZYTAJ WIĘCEJ
20 Maj 2020

Poradnik Wodniaka cz. 2 - Pozwolenie wodnoprawne dla urządzeń wodnych.

Kolejna grupa działań, która wymaga uzyskania pozwolenia wodnoprawnego to samo wykonanie urządzeń wodnych. Zgodnie z ustawą Prawo Wodne urządzeniem wodnym jest każde urządzenie lub budowla, które służą kształtowaniu zasobów wodnych lub korzystaniu z wód.

CZYTAJ WIĘCEJ
18 Maj 2020

KOMES Water wykonawcą planu odwodnienia dla Śródmieścia Włocławka!

Miło nam poinformować, że realizujemy kolejny ciekawy projekt. Naszym zadaniem będzie przygotowanie planu odwodnienia śródmieścia Włocławka, co poprawi komfort życia mieszkańców oraz pozwoli na rozwój miasta.

CZYTAJ WIĘCEJ
07 Maj 2020

DOŁĄCZ DO KOMES WATER!!

Zajmujemy się wodą – realizujemy ciekawe projekty hydrotechniczne, środowiskowe, ochrony wód i inżynierii wodnej. Z nami nigdy nie dowiesz się czym jest nuda i wypalenie zawodowe. Jeśli uważasz, że pasujesz do naszego zespołu, nie wahaj się i prześlij nam swoje CV.

CZYTAJ WIĘCEJ
06 Maj 2020

Poradnik Wodniaka cz. 1 - Jak zgodnie z prawem gospodarować wodami?

Wszelkie działania z zakresu gospodarowania wodami objęte są przepisami wynikającymi z funkcjonującej od początku 2018 r. ustawy Prawo Wodne (ustawa opublikowana dnia 20.07.2018 r.). Zgodnie z ustawą każde działanie, które ma lub może mieć wpływ na warunki gruntowo-wodne jest kwalifikowanie jako korzystanie z wód.

CZYTAJ WIĘCEJ
21 Kwiecień 2020

Nasza cegiełka w walce z koronawirusem!

Maseczek ochronnych szyć nie umiemy, ale mamy dostęp do technologii termowizyjnej, która okazuje się pomocna w walce z epidemią. Szybki kontakt z zainteresowanymi bezpieczeństwem sztabu medycznego, konkretne ustalenia i od 12 kwietnia termowizyjny system pomiarowy dedykowany do monitorowania temperatury osób wchodzących do obiektów wspiera pracowników Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jesteś zainteresowany naszą usługą?

Powiedz nam o swoich potrzebach, znajdziemy rozwiązanie, przedstawimy ofertę
napisz do nas lub zadzwoń +48 507 321 139 - wnioski retencja