Aktualności

Aktualności

Wyjazd studyjny na bystrza żwirowo-kamienne na Inie i Gowienicy.

Wyjazd studyjny, organizowany przez REC Polska miał wiele ciekawych punktów, a pierwszym etapem wyjazdu były właśnie zaprojektowane przez nas obiekty.
Wyjazd studyjny na bystrza żwirowo-kamienne na Inie i Gowienicy.

W połowie października mieliśmy okazję gościć w zachodniopomorskim przedstawicieli Regionalnego Centrum Ekologicznego REC Polska, Kampinoskiego Parku Narodowego oraz PGW Wód Polskich i samorządów Mazowsza. Obiekty odwiedzaliśmy razem z przedstawicielami Towarzystwa Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy oraz Rewilding Oder Delta. Nasi goście odwiedzili nas, aby osobiście przekonać się, jakie funkcje spełniają zaprojektowane przez nas obiekty. Miło było poznać każdego z gości i podzielić się naszymi doświadczeniami.  
 Wyjazd studyjny, organizowany przez REC Polska miał wiele ciekawych punktów, a pierwszym etapem wyjazdu były właśnie zaprojektowane przez nas obiekty, Obejrzeliśmy wykonane niedawno bystrza żwirowo-kamienne na Inie i Gowienicy. Podstawowym celem tego projektu było udrożnienie i poprawa warunków przepływu wód, oraz poprawa warunków dla migracji dla zamieszkujących tamtejsze wody organizmów.
 Bystrza to dziesiątki ton żwiru i kamieni, które są wprowadzane do koryta rzeki. Bardzo ważne jest przy tym odpowiednie zaprojektowanie kształtu i dobór lokalizacji budowli. Niezmiernie istotny jest dobór substratu i jego odpowiednie wymieszanie dla poszczególnych partii budowli. Tylko prawidłowe dobranie tych parametrów daje pewność, że powstała w ten sposób sekwencja bystrzy spełni swoją funkcję. To optycznie proste budowle, które wymagają szeregu pomiarów i analiz, nie mniej dobrze wykonane dają kompleksowo naprawdę wiele, tak ekosystemowi wodnemu jak i nam. Spędzanie czasu nad zdrową rzeką to czysta przyjemność.

 

 

Jesteś zainteresowany naszą usługą?

Powiedz nam o swoich potrzebach, znajdziemy rozwiązanie, przedstawimy ofertę
napisz do nas lub zadzwoń +48 507 348 155