Aktualności

Aktualności

Zaprojektowaliśmy tarliska dla ryb na rzece Sąpólna! 

Komes Water Sp. z o.o. w ramach zadania „wzmacnianie naturalnych populacji najcenniejszych ichtiotaksonów” realizowanego przez ZUT w Szczecinie wykonał prace projektowo koncepcyjne budowy tarlisk dla ryb.
Zaprojektowaliśmy tarliska dla ryb na rzece Sąpólna! 
 

Na bazie projektu KOMES Water Sp. z o.o. wyłoniono wykonawcę, któremu przekazano plac budowy. Pierwsze tarliska, na rzece Sąpólna powstały w tym roku. Rzeka Sąpólna staje się zdrowsza i gotowa na najbliższy okres tarłowy. To nie tylko korzyść dla migrujących w celu złożenia tarła ryb, to także znacząca poprawa hydrauliki cieku. Lokalnie zwiększone prędkości wody i urozmaicenie struktury dna sprawią, że rzeka na tym odcinku lepiej poradzi sobie z zanieczyszczeniami oraz suszą.
Tarliska na rzekach Ukleja i Rega powstaną w lecie 2020 r.

To przyjemność być częścią projektu, dzięki któremu stan ekologiczny i hydrauliczny zachodniopomorskich rzek ulegnie znaczącej i namacalnej poprawie.

*Tarliska są to niewielkie pryzmy żwirowo-kamienne, wbudowane w dno rzeki, które gwarantują rybom substrat i odpowiednie parametry hydrauliczne (energia, prędkość) do zbudowaia gniazd tarłowych.Jesteś zainteresowany naszą usługą?

Powiedz nam o swoich potrzebach, znajdziemy rozwiązanie, przedstawimy ofertę
napisz do nas lub zadzwoń +48 514 097 914